01-1280-Graffit-Mural

Uliczne freski nadadzą dynamiki wnętrzom budynku Graffit

Przestronne, oszklone lobby biurowca Graffit w Warszawie będzie się wyróżniało imponującym wewnętrznym muralem „ulicznym” autorstwa Daniela Kalińskiego Chazme 718 oraz Roberta Procha. Ten kawałek sztuki malarskiej doda przestrzeniom wewnętrznym zastrzyku kolorowego dynamizmu jednocześnie dając możliwość wyrażenia zachwytu sztuką, architekturą oraz lokalizacją.

Obydwaj artyści od początku tej koncepcji współpracowali z zespołem architektów, szczególnie skupiając się na kompozycji, umiejscowieniu i treści przekazu. Dzięki wykończeniom oraz dużej ilości światła, granica pomiędzy stroną zewnętrzną, a wewnętrzną budynku jest stylistycznie zatarta nadając całości dynamicznej formy. Skrupulatnie umiejscowione wewnętrzne murale zapraszają i oprowadzają po wspólnych przestrzeniach.

„ W sferze narracyjnej, murale prezentują dynamiczny ruch człowieka – relacje międzyludzkie i architekturę. Poprzez połączenie części symbolicznych z elementami architektury współczesnej, staraliśmy się oddać nowoczesność wnętrz jak i również dynamikę jaka się w nim przejawia.”
Daniel Kaliński Chazme 718, współtwórca muralu

Inspiracja muralami pochodzi od związku dynamiki miasta z jego mieszkańcami

Daniel Kaliński Chazme 718 jest absolwentem Wydziału Architektury i Miejskiego Planowania Warszawskiego Uniwersytetu Technologicznego. Zamiast architekturą, zajął się malowaniem i w ten sposó zdobył uznanie w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Poza tworzeniem sztuki ulicznej, Daniel jest także ilustratorem, malarzem i grafikiem. Jego sztuka łączy elementy urbanistyczne z motywami geometrycznymi. Instagram: chazme718

Robert Proch jest malarzem, muralistą i animatorem wyróżniającym się szczególnym językiem ekspresji artystycznej. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, jego sztuka charakteryzuje się żywymi kolorami, dynamizmem i emocjami. Jego prace prezentowane były w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Instagram: prochrobert

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie Graffit, przejdź do strony projektu.